اخطار مرورگر Chrome و FireFox برای صفحات بدون SSL

18 Oct 2017

گواهینامه SSL
با این هدف که کاربران  مرور امنی در صفحات وب داشته باشند، گوگل کروم امنیت اتصال به وب سایت‌ها را با یک آیکن در نوار آدرس مشخص می کند (آیکن قفل سبز رنگ برای وب سایتهای امن مانند وبلاگ ایران سرور).تا امروز ، مرورگر گوگل کروم اتصال به وب سایت‌ها از طریق پروتکل ناایمن HTTP را صریحا به عنوان یک ارتباط ناامن معرفی نکرده است(فقط با نمایش یک علامت دایره و علامت تعجب خاکستری آنرا نشان می‌دهد.) اما از ابتدای سال ۲۰۱۷ (گوگل کروم نسخه ۵۶)، مرورگر کروم صفحات HTTP ای را که از کاربران کلمه عبور یا مشخصات کارت اعتباری دریافت می‌کنند به عنوان یک صفحه ناایمن بصورت واضح به کاربران معرفی خواهد نمود. این روش بخشی از یک برنامه طولانی مدت برای مشخص کردن تمام وب سایت‌های HTTP به عنوان وب سایت‌های نا ایمن است، زیرا همانطور که میدانید وب سایتهای بدون SSL کامل ناامن بوده و به هکرها اجازه می‌دهند تا اطلاعات رد و بدل شده بین کامپیوتر بازدیدکنندگان و وب سایت را رصد، شنود و کپی نمایند.

اخطار مرورگر Chrome و FireFox برای صفحات بدون SSL

کلیه سایت هایی که در آن ها فرم لاگین وجود داشته باشد و دارای گواهینامه SSL نباشند خطای unsecure در مرورگرهای معتبر مانند گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس دریافت خواهند کرد .

اجبار و تاکید مرورگر ها جهت امن کردن این صفحات از طریق پروتکل HTTPS با توجه به رشد روز افزون وبسایت هایی میباشد که اطلاعات ورودی توسط کاربران دراین صفحات وارد میشود و میبایست از امنیت بالایی برخودار باشد .

تمامی مشتریان سرورهای لینوکس و ویندوز می توانند با ارسال درخواست برای بخش پشتیبانی از گواهینامه SSL با شرایط ویژه برخوردار شوند .

باتشکر